Piątka z narodowych polonez

Piątka z narodowych to tytuł projektu, w którym uczniowie mierzą się z nauką tańców uznanych za nasze tańce narodowe: krakowiak, polonez, kujawiak, oberek i mazur. W ubiegłym roku uczniowie przygotowali krakowiaka, w tym roku szkolnym uczyliśmy się poloneza.

Od początku roku szkolnego grupa 16 uczniów i uczennic z klas 5-tej  i 6-tej, zostając po lekcjach trenowała figury taneczne i choreografię, przygotowaną przez specjalistów. Nie było łatwo, jej zawiłość sprawiała nam nieco trudności. Wspólnymi siłami, pod czujnym okiem p. Ewy Jezierskiej-Gogulskiej, udało się poznać i zapamiętać choreografię. Postaraliśmy się o jednakowe stroje i nagraliśmy film z naszego tańca.  Nagranie odtworzonej choreografii to zadanie końcowe projektu "Piątka z narodowych". Do projektu zgłosiło się 90 szkół, a my jesteśmy jedną z sześciu szkół zakwalifikowanych z Dolnego Śląska.

Poloneza zatańczyły:

z klasy 6

• Wiktoria Jaczewska
  • Nikola Ksel
  • Aleksandra Kusaj
  • Natalia Broda
  • Joanna i Milena Janicz
  • Maria Polishchuk
  • Klara Koziarska

partnerowali im

z klasy 5

• Grzegorz Drozdowski