lekcja bankowości

17 maja 2013 roku w naszej szkole odbyła się lekcja na temat bankowości. Lekcje te są kierowane do szkół, które realizują programy Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym roku realizujemy program Młody Obywatel, a nasz projekt nosi tytuł Wehikułem czasu po Gminie Kunice. W lekcji wzięła udział grupa projektowa koła Młody Obywatel i delegacje z pozostałych klas, łącznie 21 osób. Lekcja była prowadzona metodami warsztatowymi przez p. Mateusza Koniecznego - z CEO oraz przez p. Grażynę Sadecką z Banku Gospodarstwa Krajowego. Uczniowie poznali rolę i funkcję banków, poznali pojęcia: młodzieżowe konto bankowe, kredyt, nabyli umiejętności analizy ofert bankowych. Podczas zajęć odgrywali scenki, pracowali w grupach, mogi zadawać pytania. Zarówno młodzież, jak i prowadzący byli z zajęć bardzo zadowoleni, czego wyraz dali w ankiecie ewaluacyjnej na koniec zajęć.