World Fair Trade Day -Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

13 maja 2016 r. uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Spalonej uczestniczyli w obchodach tegorocznej edycji World Fair Trade Day -Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu.Stworzyli łańcuch ludzi dobrej woli, aby pokazać solidarność z drobnymi wytwórcami z krajów globalnego Południa, którzy żyją w ubóstwie i niesprawiedliwości.

"Przez uformowanie ludzkiego łańcucha na rzecz Fair Trade wraz z drobnymi wytwórcami , ich rodzinami  i pracownikami najemnymi z plantacji chcemy pokazać, że Sprawiedliwy Handel jest przyczynkiem do pozytywnej zmiany ich warunków pracy i życia. Każdy z nas- aktywista czy konsument produktów Fair Trade podając rękę drugiej osobie w łańcuchu demonstruje swoje wsparcie dla takiej zmiany, staje się Agentem Zmiany". Rudi Dalvai, WFTO President.