Na wirtualnej wycieczce w Muzeum w Warszawie.

Wysoko rozwinięta technologia ma swoje dobre strony. Uczniowie klasy II b, za pośrednictwem platformy zoom mogli dziś odwiedzić Muzeum POLIN w Warszawie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach online. Były to zajęcia angażujące uczniów w różnorodne działania. Dzieci mogły na krótkim filmiku obejrzeć jak wygląda muzeum, odwiedzić poszczególne pomieszczenia. Mogły też zadawać pytania pani, która prowadziła lekcję. Tematem dzisiejszej lekcji było wprowadzenie dzieci w historię II wojny światowej. Stara szafa. Opowieść o ratowaniu to niezwykła, prawdziwa historia o dziecięcej pomocy w czasie wojny. Bohaterką opowieści była Ala, ich polska rówieśniczka, która razem z mamą i siostrą ukrywała żydowską rodzinę. Szafa, która służyła czasem za kryjówkę, stoi w mieszkaniu Ali do dziś. Dzieci przypomniały sobie czym jest siła przyjaźni, odwaga i ludzka solidarność. Były aktywne i zadowolone z, innej niż zazwyczaj, lekcji. Śmiało dzieliły się emocjami, jakie pojawiły się, podczas oglądania historii o małej bohaterce. Dziękujemy Muzeum POLIN za niezwykle pouczającą lekcję.