Akcja

Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”

Pod takim hasłem 14 wresnia ruszyła  tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”.  Kochamy przyrodę, lubimy przebywać na jej łonie wobec tego trzeba ją szanować,  czyli nie śmiecić, nie niszczyć, ...

W tym roku nasze sprzątanie poprzedziły warsztaty przeprowadzone w grupach uczniów mieszkających w określonych miejscowościach naszej gminy. Wspólnie z nauczycielem - opiekunem grupy określiliśmy "brudne miejsca" wymagające naszej interwencji,wykonaliśmy mapkę na której zaznaczyliśmy gdzie spodziewamy się największego zasmiecenia. Wyposażni przez Urząd Gminy w Kunicach  w worki i rękawice wyruszyliśmy w teren.