Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony jest corocznie 1 marca i poświęcony jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas 4-8 obejrzeli widowisko słowno-muzyczne, które było hołdem dla żołnierzy drugiej konspiracji za ich "świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny".

W trakcie uroczystości przypomniano także sylwetki kilku Żołnierzy Niezłomnych: m.in rtm. Witolda Pileckiego,mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", mjr. Hieronima Dekutowskiego "Zapory", kpt. Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca". Pamiętamy!!!