Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

"21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w dniu 17 listopada 1999 roku. Święto to w szczególności ma kultywować różnorodność językową, stanowiącą fundamentalny element dziedzictwa kulturowego.

Warto tego dnia uświadomić sobie, jak niebagatelne znaczenie ma wartość ojczystych języków – zarówno o zasięgu lokalnym, jak i krajowym czy międzynarodowym. Pielęgnowanie ojczystej mowy stanowi bowiem formę ochrony kultury oraz tożsamości etnicznej danej społeczności."
W naszej szkole uczniowie również świętowali ten niezwykły dzień biorąc udział w Klasowych Turniejach Językowych, rozwiązując łamigłówki i próbując swoich sił "łamiąc język" na przeróżnych rymowankach.