LUTY,MARZEC - MIESIACE, W KTÓRYCH PRZED PRZEBIŚNIEGAMI ZAKWITA POEZJA

Po feriach zimowych czas rozejrzeć się za wiosną. Nie ma jej jeszcze w przyrodzie, ale jest takie cudowne miejsce, jakim jest literatura. Tu znajdzie ulubioną porę roku każdy, kto tylko zechce sięgnąć po tomik poezji.

W naszym gimnazjum miłośnicy recytacji i poezji śpiewanej stanęli w szranki, by po szkolnym etapie przejść do eliminacji gminnych czy rejonowych. Szkolny konkurs recytatorski wygrała Klaudia Głaz –klasa 3b, drugie miejsce zajęła Justyna Juszczak – klasa 1b, a trzecia była Ela Lachowska z klasy 1a. Do reprezentowania naszego gimnazjum na konkursie gminnym zakwalifikowały się także Kamila Hofman (2c), Dominika Jurkowska (3b), Karolina Marut (1c).

Na konkursie gminnym, który odbył się 23 lutego br. kolejność zajmowanych miejsc była nieco inna. Do prezentacji świetnie przygotowała się Kamila i to ona zajęła pierwsze miejsce, druga była Justyna, trzecia Klaudia, a wyróżnienie zdobyła Dominika. Podczas Gminnych Eliminacji „Pegazika” było trochę trudniej, ale  dziewczęta świetnie sobie poradziły.

Pani Jolanta Urbańska przeprowadziła także Szkolny Konkurs Poezji  Śpiewanej. W tym roku palmę pierwszeństwa zdobyła Klaudia Głaz(3b), a drugie miejsce zdobyła Weronika Majcherczyk (2c). Jury nie przyznało więcej nagród.

Co nas czeka? 9 marca Justyna Juszczak będzie reprezentować nasze gimnazjum w Rejonowym Konkursie Recytatorskim w MCK Legnica w kategorii recytacja, a Klaudia Głaz w tym samym konkursie, tylko w kategorii poezja śpiewana. Dziewczyny, trzymamy za was kciuki!