Szlifowanie diamentów

Dnia 26 marca 2013 roku we Wrocławiu zakończył się projekt "Szlifowanie diamentów - innowacyjne programy wsparcia uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych", w którym uczestniczył Dawid Pawelec uczeń klasy 2a.

Projekt rozpoczął się w listopadzie 2011 roku. Przez ten czas Dawid uczestniczył w 240 godzinach dydaktycznych sesji z matematyki. Uczniowie zakwalifikowani do tego projektu musieli się wykazać dużą wiedzą z matematyki oraz rozwiązać trudny test kwalifikacyjny. Podczas sesji Dawid uczestniczył w wileu ciekawych wykładach prowadzonych przez wybitnych wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Wrocławskiej, zwiedzał Wrocław oraz uczestniczył w zajęciach przygotowanych przez organizatorów projektu. Na wykładach uczniowie poznawali tajniki królowej nauk - Matematyki, brali udział w wielu konkursach, grali w brydża oraz gry logiczne.