Podróz po Europie

21 marca -  pierwszy dzień wiosny zwany "dniem wagarowicza" był dniem niecodziennym... Na ten dzień zaprosiliśmy uczniów klas VI ze szkół podstawowych z Bieniowic, Dąbia, Kunic i Rosochatej. Wspólnie odbyliśmy podróż po Europie.

Uczniowie Gimnazjum przygotowali się do tej podróży bardzo starannie. Od kilku tygodni klasy zbierały informacje na temat wylosowanych przez siebie krajów. Od rana w czwartek 21 marca ozdabiali klasy przygotowanymi dekoracjami. Znalazły się na nich informacje o każdym z 27 krajów UE, flagi, ciekawostki kulinarne do posmakowania, ciekawostki z literatury, filmu i obyczajów danego kraju, tańce, muzyka i przebrania. Uczniowie klas VI wraz z 2-ma przewodnikami (uczniami z gimnazjum) podróżowali od klasy do klasy poznając kolejne rozszerzenia UE i kraje, które dołączały do UE. W tej podróży zobaczyli wikingów, taniec flamenco, corridę, taniec zorbę, królowę brytyjską, Pipi Langstrumf, św. Mikołaja; posmakowali specjałów kuchni różnych zakątków UE. W drugiej części imprezy udaliśmy się na zabawę do naszej hali sportowej. Rozegraliśmy turniej wiedzy o krajach UE i zmagaliśmy się w rozgrywkach sportowych. Na zakończenie spróbowaliśmy sił w belgijskim tańcu integracyjnym. Uczniowie klas VI nie wyjechali od nas z pustymi rękoma. Każdy z nich otrzymał pakiet z informacjami o UE: broszury, komiksy, książeczki oraz informator o Gimmnazjum w Spalonej i ostatni numer naszej gazetki szkolnej Mikstura.  Mamy nadzieje, że naszym młodszym kolegom podobało się w naszej szkole. Celem naszej imprezy było propagowanie wiedzy na temat Unii Europejskiej, integracja uczniów i szkół oraz promocja szkoły.