Średniowieczna Kunicka Majówka

26 maja 2013 roku nad Jeziorem Kunickim odbyła się majówka. Kunicka Majówka to już tradycja. W tym roku impreza została zorganizowana w klimacie sredniowiecza. Były tańce, pokazy walk recerskich, pasowanie na rycerza.

Podczas majówki Wójt Gminy Kunice wreczył nagrody laureatom gminnych konkursów: plastycznego i fotograficznego. Laureaci konkursu fotograficznego : 1 miejsce Karolina Jeżewska klasa 3b (posprzatajmy to razem), 2 miejsce Jarosław Urbański klasa 2a (łabędź) i 3 miejsce Paulina Wojciechowska klasa 1c (dmuchawiec). W konkursie plastycznym 1 miejsce zdobyła Paulina Czarnota z klasy 3a.

Po raz pierwszy wszystkie szkoły przygotowały jeden wspólny stragan i jeden wspólny program artystyczny.

Całość konferansjerki prowadziła pani pedagog Agnieszka Pankiewicz, która przygotowała naszych uczniów do tego wystepu. Imprezę rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej z  Bieniowic, którzy w przepięknych strojach zatańczyli krakowiaka. Po wprowadzeniu w klimat średniowiecza wspólny program przedstawili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum: uczniowie SP Kunice zaprezentowali własną piosenkę o epoce, uczniowie  SP  Rosochata przedstawili  zabawy sredniowieczne, uczniowie gimnazjum - Dominika, Łukasz, oraz Jakub  zaprezentowali   postrzyżyny, pasowanie na rycerzy oraz pojedynek na miecze. Podczas pokazu odczytany został  Kodeks Rycerski.

Rycerzę dzielnie władali mieczami i wszystko skończyłoby się dobrze, jakby Jakub nie obraził króla Łukasza. Biedakowi groziła śmierć, jednakże z opresji uwolniła nieszczęsnika Dominika, narzucając na głowę biały welon - nałęczkę i mówiąc słowa" MÓJ CI ON", tym samym oświadczając wszem i wobec, że ów młodzieniec jest jej przeznaczony. Młodzi zeszli ze specy szykując się do zarękowin - zaręczyn.

Występ zakończyli uczniowie  SP Kunice i SP Bieniowice, którzy zaprezentowali sie w tańcach średniowiecznych.

Klaudia Głaz - wystąpiła z dedykacją dla wszystkichj mama -  zaśpiewała dla nich  "Czerwone korale".

Na zdjęciach można zobaczyć nasz program oraz jak bawili się nasi uczniowie.