Mamy I miejsce w Gimnazjalnej Bitwie Energo-Pasja!

Dnia 10 kwietnia pięcioosobowy skład z naszej szkoły( Kamila Hofman IIIc, Maria Smutyło IIIa, Damian Kuc IIa, Dawid Pawelec IIIa, Andrzej Wójciak IIIb) wygrał w potyczce drużyn gimnazjalnych organizowanej juz po raz czwarty przez Zespół Szkół Elektro-Mechanicznych w Legnicy.

200-tna rocznica urodzin Oskara Kolberga - wybitnego badacza i dokumentalisty polskiej kultury ludowej stała się podstawą do tegorocznego konkursu. Uczestnicy mieli do zaprezentowania folklorystyczny element wybranego regionu Polski. Były więc barwne stroje, taniec, muzyka i śpiew. Nasz zespół przygotował "Godki o heksach z Kotulina" - tekst gwarą śląską wykonany oraz zwyczaj kultywowany we wszystkich zakatkach Polski w "lany poniedziałek". Dużym zaskoczeniem dla jury była "sucha woda" lejąca się z wiaderek. Dodatkowo gimnazjaliści musieli sie wykazać znajomością podań i legend polskich, rozróżnianiem strojów ludowych oraz umiejętnością tworzenia wycinanek. Pozostałe konkurencje dotyczyły informatyki, elektrotechniki, matematyki, języków obcych oraz znajomości Legnicy i jej historii. Nasi reprezentanci zdobyli najwiekszą ilość punktów i zostali zwycięzcami. Ale to nie koniec przyjemności. Czeka ich jeszcze spotkanie z generałem Mirosławem Hermaszewskim - pierwszym polskim kosmonautą i uroczyste wręczenie nagrody głównej.