Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

konkurs o ruchu drogowym

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udziała w Ogólnopolskim Turnieju BRD. Naszą placówkę reprezentowali - Piotr Szymański - kl. 3c, Maciej Ciepliński i Dominik Boguta z kl. 3 b. Chłopcy spisali się na medal......

W dniu 10 maja 2014r. w Legnicy odbyły się strefowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

1. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  2. kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  3. popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  4. popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Organizatorem oraz sponsorem nagród w eliminacjach był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy. Nad poprawnym przebiegiem zmagań uczestników czuwali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Wrocławiu, egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Legnicy oraz ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

W dniu Turnieju w godzinach 9.30-10.00 miała miejsce rejestracja uczestników oraz poczęstunek. Eliminacje trwały od godziny 10.00 do 12.00. Do Turnieju zakwalifikowało się 10 szkół – zwycięzców eliminacji powiatowych: 5 szkół podstawowych i 5 gimnazjum. Turniej przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych – Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Każdą szkołę podstawową reprezentowała jedna drużyna złożona z 4 zawodników (2 chłopców i 2 dwóch dziewcząt), a każde gimnazjum reprezentowane było przez drużynę 3-osobową. Każda grupa miała za zadanie wykonać zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przejechać tor przeszkód odpowiednio dopasowany do wieku uczestników oraz wypełnic test o przepisach ruchu drogowego.

Niestety naszym zawodnikom zabrakło szczęścia i choć bardzo dobrze pojechali na torze, świetnie rozwiązli test, zaliczyli zadania z pomocy przedmedycznej i poradzili sobie na "miasteczku", niestety nie udało im się wygrac.

Za rok będzie lepiej, ale i tak gratulujemy świetnego startu w turnieju.