Kunicka Majówka

Jak co roku nasza szkoła brała udział w Kunickiej Majówce zorganizowanej z okazji 25-lecia samorządności.....

Na terenie ośrodka LOK w Kunicach odbyła się kolejna Majówka. To cykliczna impreza, której co roku towarzyszy inny temat przewodni. W tym roku tematem było XXV-lecie Samorządności Terytorialnej.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kunicach, Rosochatej, Bieniowicach oraz z Gimnazjum w Spalonej przygotowały prezentacje nawiązujące do tematyki majówki. Nie zabrakło tańców, śpiewów czy quizów związanych z Gminą Kunice. Odbyło się również wręczenie lokalnym przedsiębiorcom podziękowań z okazji 25-lecia samorządności terytorialnej.

O rozrywkę zadbała firma Chomiak Event, która zorganizowała szereg zabaw taneczno-ruchowo-śmiechowo-sportowych. Grupa dzieci pod profesjonalnym okiem pani Joanny Stenzel-Chomiak ćwiczyła coraz to nowsze układy taneczne.
Na majówce nie mogło zabraknąć również koncertów. Wystąpiła grupa folklorystyczna „Kapela Kunice”, legnicki zespół Syndykat, Folk Bend „Krzywa Grzywa”, „Cztery metry od chodnika”.

Nasi uczniowie zaprezentowali herb Gminy Kunice, opwiedzieli jego historię, zaprezentowali konkurs - krzyzówke z nagrodami dla publiczności, a na znak lokalnego patriotyzmu zostałe rozdane i przyczepione kokardki w barwach gminnych. Ponadto przedstawilismy 2 wiersze o naszej gminie, które zostałe ułozone przez 2 klasy naszego gimnazjum, a Monika Rusak i Basia Dziopa zaprezentowały układ taneczny. Na szczęście pogoda w tym roku dopisała i nie padał deszcz, jak to miało miejsce w latach ubiegłych.