Pożegnali niemieckich uczniów z Bruhl

16 uczniów z Gesamtschule Bruhl uczestniczyło w wymianie szkolnej w Gimnazjum w Spalonej. Koledzy z zagranicy gościli w Legnicy od 1 czerwca. Dziś (6 czerwca ) pojechali do domu. Przed wyjazdem zwiedzili Legnicę. Spotkanie było dofinansowane ze środków PNWM (Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży).

- To była rewizyta. Nasi uczniowie byli w Niemczech we wrześniu tamtego roku. Ponowna wymiana będzie za rok. My wyjeżdżamy do nich na przełomie wrzesień- październik, niemieccy uczniowie odwiedzą nas w maju. Taka współpraca trwa już od 2001 roku - mówi Beata Orłowska- Mielniczuk, nauczycielka języka niemieckiego z Gimnazjum w Spalonej, która wraz z Agnieszką Sitarz-Pytlak zorganizowały polsko-niemieckie spotkanie.
 Uczniowie z Niemiec podczas tegorocznej wymiany zwiedzali m.in. Wrocław, Gross Rosen, Skalne Miasteczko w Czechach oraz Legnicę.