Festyn Rodzinny w Spalonej

W minioną niedzielę 29 czerwca 2014 przy Gimnazjum w Spalonej odbył się festyn sportowo- rodzinny, który był podsumowaniem projektu pod nazwą „Aktywnie, sportowo, przebojowo i rodzinnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Spalonej „Gimspalona”.

Celem projektu było promowanie zdrowego i aktywnego stylu spędzania czasu wolnego, rozbudzanie chęci  i potrzeby wspólnych międzypokoleniowych form aktywności fizycznych. W ramach projektu ogłoszono konkurs "  Żyję aktywnie, zdrowo i bezpiecznie"; zorganizowano otwarte zajęcia rekreacyjno-sportowe w 6 miejscowościach gminy Kunice oraz  zorganizowano imprezę otwartą "Sportowy Festyny Rodzinny" . W festynie rodzinnym wzięło udział około 200 osób. Podczas imprezy dzieci, młodzież, dorośli mieli okazję wzięcia udziału w różnorodnych konkursach sportowych, plastycznych, zręcznościowych, grach stolikowych, układankach logicznych przygotowanych przez nauczycieli- wolontariuszy Stowarzyszenia. Za każdą aktywność uczestnik otrzymywał nagrodę w postaci drobnego upominku. Nikt z festynu nie wrócił z pustymi rękoma. Wśród konkursów były: wyścigi rzędów dla najmłodszych, zabawy z chustą Klanzy, strzelanie z łuku do tarczy, mecz piłki nożnej, konkurs plastyczny pod hasłem: „Moje wymarzone wakacje”. Jedną z konkurencji była gra w warcaby z naszym miejscowym Super-dziadkiem. Rozegrano kilkanaście partii w warcaby, grali najmłodsi, młodzież i starsi, nikomu nie udało się pokonać Super-dziadka. Po emocjonujących zajęciach uczestnicy mogli posilić się kiełbaską z grilla. Festyn odwiedził również wójt Gminy Kunice pan Zdzisław Tersa, który ofiarował słodkie niespodzianki wszystkim dzieciom uczestniczącym w festynie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka zorganizowana przez członków Klubu Motocyklowego Dopalacze FG Legnica. Wszyscy zainteresowani i odważni mieli okazję przejechać się na motocyklu i quadzie na parkingu przy hali sportowej. Największe jednak emocje towarzyszyły crashBall - niesamowitej odmianie piłki nożnej, rodem z Norwegii . Jest to gra, w której gracze ubrani w specjalne ogromne balony rozgrywają mecz. Nie jest łatwo trafiać w piłkę, kiedy przeciwnik może odepchnąć, a każdorazowy kontakt skutkuje przewrotką, upadkiem. Gracze zabezpieczeni są ochraniaczami na kolana, a zabawne upadki są niezwykle widowiskowe. Crashball cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych, rozegrano kilka meczy z udziałem mieszanych drużyn. Najbardziej wytrwali opuszczali mury hali sportowej o godz. 19.30.