Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Rajd rowerowy do Dunina

21 września 2014 r. odbył się rajd rowerowy do Dunina

Szkolne Koło Rowerowe w Gimnazjum w Spalonej rokrocznie bierze udział w rajdach rowerowych  organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.Tym razem rajd na pożegnianie lata odbył się w niedzielę 21 września. Z uczestnikami rajdu w liczbie 5 osób, sami chłopcy spotkaliśmy się o godz. 10.00 na parkingu przy Gimnazjum w Spalonej. Opiekunami rajdu były p. Ewa Jezierska-Gogulska i p. Anna Dolewicz, następnie pojechaliśmy  do Legnicy, gdzie  wyruszyliśmy o godz.11.00 spod siedziby OSiR przez park Miejski, wałem przy Kaczawie do ul. Jaworzyńskiej następnie Borsuczej, Myśliwskiej, Smokowickiej w kierunku „Starego Młyna” w Duninie. Organizator Wyprawy  OSiR zapewnił  na miejscu poczęstunek, konkursy i quizy sportowe.
Nad bezpieczeństwem wycieczkowiczów podczas przejazdu czuwała Policja, Straż Miejska, Pogotowie oraz służby Organizatora.

Przejechaliśmy niemało kilometrów, w sumie 55 km. W drodze powrotnej chłopcy spróbowali swoich sił na skate parku w legnickim parku, Rajd zakończył się ok. godz. 16-tej.