PAMIĘTAJMY O TYCH, KTÓRZY ODCHODZĄ OD NAS NA ZAWSZE!

10 lutego zmarł  wieloletni Przyjaciel Szkoły, KOMBATANT-  Pan Mieczysław Borkowski.

Mieczysław Borkowski, członek ZKRPiBWP rokrocznie uczestniczył w szkolnych uroczystościach z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Świąt Bożego Narodzenia. To Ten Pan, który zawsze zabierał głos podczas apeli. Uczył nas patriotyzmu, opowiadał o losach żołnierzy podczas II wojny światowej , przypominał o tym co znaczą hasła wypisane na sztandarch Bóg Honor Ojczyzna. Niektórzy z nas uczestniczyli  w uroczystościach pogrzebowych. Byli swiadkami pożegnania wielkiego patrioty i wychowawcy.

Porucznik Mieczysław Borkowski urodził się w 1927 roku w Choszczy na Wołyniu. Gdy wybuchła wojna wstąpił do akowskiego podziemia. Walczył w 25 pułku piechoty Ziemi Piotrowsko- Opoczyńskiej. Wyróżniony i odznaczony m. inn. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Walecznych, Krzyżem Sebrnego Orderu Virtutu Militari, Krzyżem Partyzantów, Krzyżem Armii Krajowej, Patentem Weterana Walk o Niepodległość Ojczyzny.