Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

3 marca w godzinach 16.00-18.00 można było uczestniczyc w imprezie Dzień Otwarych Drzwi Gimnazjum w Spalonej. Szkołę odwiedzili uczniowie klas VI oraz ich rodzice.

W czasie spotkania obejrzeli film pt " Dlaczego do Gimnazjum w Spalonej?" oraz prezentację multimedialną n/t współpracy międzynarodowej szkoły ze szkołami z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii.

Mieli okazję obejrzeć sale lekcyjne ale również aktywnie uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli prowadzących różnorodne koła zainteresowan w szkole, np:

w sali matematyki - układali klocki!? musieli wykazać się myśleniem logicznym i wyobrażnią

w sali fizyko-chemicznej - obserwowali i wykonywali proste eksperymenty fizyczne

w sali biologii - wykonywali ćwiczenia na fantomie

w sali języka polskiego - grali w  planszowe gry edukacyjne wykonane przez uczniów naszej szkoły

Mogli również obserwować  prace uczniów na kółku "szydełkiem i na drutach", obejrzeć wykonane przez nich prace z welny i nici.

W tym czasie odbywały się też zajęcia z koła komputerowego i języków obcych(j. niemieckiego i j. angielskiego).