Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

VI KONKURS KRAJOZNAWCZY

W konkurse zorganizowanym przez PTTK, PWSZ oraz STAROSTWO POWIATOWE W LEGNICY wzięła udział drużyna naszego gimnazjum w składzie: Sylwia Dominiak, Renata Wójcik, Karolina Ceglarska

W konkursie wystartowały 23 drużyny. Uczniowie mieli do wykonania trzy zadania. Każdy uczestnik musiał indywidualnie rozwiązać test. Następnie drużyna dostała do rozpoznania dziesięć zdjęć zabytków powiatu legnickiego oraz przygotować plakat, który miał przypomnieć o 770 rocznicy Bitwy Pod Legnicą. Drużyna Gimnazjum w Spalonej zajęła VI miejsce.

W ramach konkursu odbyła się wycieczka z przewodnikami PTTK po Legnicy ze zwiedzaniem zabytków Legnicy. Po spacerze w restauracji „Hort-Caffe" uczestnicy zjedli wspólny obiad.

Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczał Starosta Legnicki Jarosław Humenny, Prezes Oddziału PTTK w Legnicy Aleksander Salamon oraz Prodziekan Wydziału Pedagogiki Turystyki i Rekreacji legnickiej PWSZ Leszek Gramza.