Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

"GIMNAZJALNA BITWA O LEGNICĘ"

4 kwietnia 2011r.  uczestniczyliśmy w "Gimnazjalnej Bitwie o Legnicę" czyli Interdyscyplinarnym Konkursie zorganizowanym z okazji 770 rocznicy Bitwy pod Legnicą przez Zespół Szkół Elektryczno - Mechanicznych w Legnicy.

W konkursie wzieło udział 10 drużyn. Naszą  drużynę stanowili uczniowie: Sylwia Dominiak, Paweł Luberacki, Gabriel Hop, Wojciech Juszczak.

Drużyny wzięły udział w nastęujących etapach konkursowych:

1) przebranie za postać zwiazaną z historią Legnicy

2) rozwiazanie zadania matematyvcznego

3) wykonanie zadania w jezyku obcym

4) wykonanie pracy plastycznej

5) zadanie w terenie

6) rozwiązywanie testu historycznego

7) rozpoznawanie minerałów

8) rozpoznawanie gatunków drzew

Do zadania terenowego drużyna wystartowała o godzinie 10.10 z mapą i kartą pracy. Zadanie polegało na odczytaniu wilgotności i ciśnienia powietrza, ilości guzików FILIPKA, ilości zębów na blankach wieży św Jadwigi, znalezienie witrażu ze sceną ukrzyżowania Chrystusa, udzieleniu odpowiedzi jaką wystawę mozna ogladać w Muzeum Miedzi, jakie zwierzęta znajduja sie na dziedzińcu Akademii Rycerskiej, jakie postacie znajduja się przy ołtarzu głównym w katedrze legnickiej oraz  jaki obwód ma "Ziemia" (odpowiedzi szukaliśmy z wykorzystaniem sznurka ). Na wykonanie zadania mielismy 60 minut.  W tym czasie nasza koleżanka pracowała nad pracą plastyczną, która otrzymała nagrodę specjalną. Konkurs był doskonałym połączeniem zabawy i nauki.