Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

LEKCJA W MUZEUM MIEDZI

13 kwietnia grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Miedzi w Legnicy.

Uczniowie zwiedzili wystawę Małgorzaty Słoniowskiej, projektantki strojów do przedstawień teatralnych i operowych oraz tworzyli maski - "motyl -przebudzenie wiosenne", z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych.

Wystawa powstała we współpracy z Operą Wrocławską i stanowi ilustrację dorobku artystycznego Małgorzaty Słoniowskiej, uznawanej za jedną z najbardziej twórczych i godnych podziwu polskich scenografek. Wystawa prezentuje ponad 50 kostiumów operowych i baletowych. Kostiumy, zaskakują niezwykłą fantazją i rozmachem. Cechuje je bogactwo form i kolorów, wykonane zostały z przeróżnych tkanin i materiałów, a nawet z warzyw i owoców. Prezentowane kreacje wzbogacone o niezwykle fantastycznie wyszukane nakrycia głowy.