Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

EGZAMIN PRÓBNY

19 -20 kwietnia uczniowie klas drugich napisali egzamin próbny z przedmiotów humanistycznych i matmatyczno-przyrodniczych. Każdy z testów składał się z dwóch części, w których sprawdazana była wiedza i umiejętności z języka polskiego oraz historii, sztuki i wos-u, z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych, czyli biologii, geografii, fizyki i chemii. Z każdego testu można otrzymać 40 pkt.

Testy z języka polskiego i matematyki zawierały zadania zamkniete wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte. Egzaminy trwały 120 minut.

Od roku szkolnego 2009/ 2010 w gimnazjum obowiązuje nowa podstawa programowa (obecnie w klasach I i II).
Nowa podstawa opisuje efekty kształcenia przedmiotowego.
Egzamin gimnazjalny w nowej formule (od roku 2012) ma sprawdzać wymagania ogólne i szczegółowe tej podstawy.

W ostatnich dniach uczniowie klas drugich napisali próbny egzamin  z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i  języka obcego.

Najważniejsze nowości egzaminu w NOWEJ FORMULE
¦Dwie wyodrębnione części - dla przedmiotu i grupy przedmiotów - w arkuszu części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej.
¦W części dla grupy przedmiotów jedynie zadania zamknięte.
¦Większa liczba typów zadań zamkniętych.

¦Dwa poziomy (podstawowy i rozszerzony) egzaminu z obowiązkowego języka obcego.
¦Nowy sposób informowania o wynikach egzaminu (procent uzyskanych punktów i centyl)
¦wyniki trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego,
¦wyniki dwóch grup przedmiotów: humanistycznych (historia i wiedza o społeczeństwie) i przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka i geografia).