Sówki w Manufakturze Lizaków i Cukierków we Wrocławiu!

22 listopada 2019r. , Sówki wybrały się na wycieczkę do Manufaktury Lizaków i Cukierków we Wrocławiu. Jest to pierwsza oryginalna Manufaktura na Dolnym Śląsku, która cieszy się ogromnym sukcesem. Przedszkolaki podczas tej wycieczki mieli okazję uczestniczyć w pokazie produkcyjnym połączonym w warsztatami. Poznali tajniki powstawania lizaków karmelowych. Każdy etap produkcji był szczegółowo omawiany i wyjaśniany, między innymi jak powstaje karmel, z czego można uzyskać barwniki i aromaty. Sówki z wielkim zainteresowaniem obserwowały jak połączyć te wszystkie składniki oraz barwy aby nadać lizakom niepowtarzalny kolor i smak. Na koniec zajęć każdy mógł spróbować się w roli cukiernika i wykonać własnoręcznie lizaka z powstałej masy, co każdemu sprawiło wiele radości. Po zakończonej pracy każdy dostał w nagrodę słodkie upominki, w postaci cukierków z karmelu oraz lizaków przez siebie wykonanych. Wycieczka zakończyła się spacerem po Wrocławskim rynku, który dekorowany jest w związku z nadchodzacymi Świętami Bożego Narodzenia, co również było wielka atrakcją dla Sówek. Po powrocie, nadszedł czas na odpoczynek i... degustacje naszych pysznych wyrobów.