O tym, jak zawód może stać się pasją...

W klasie I b odbyły się interesujące zajęcia z udziałem Rodzica. Tata Zosi – Pan Krzysztof Palikowski opowiadał o swojej pracy a zarazem pasji, jaką jest dla niego nauka oraz technologia i jej wpływ na ludzi. Pan Krzysztof pracuje jako informatyk, analityk i projektant aplikacji w firmie KGHM. Prowadzi też własnego bloga, napisał dwie książki o budowie stron www, tworzy komiksy dla dorosłych, pasjonuje się też muzyką. Przedstawił dzieciom ciekawą prezentację multimedialną i opowiadał o tym, czym zajmuje się informatyk, co robi analityk, w jaki sposób tworzy się aplikacje. Uczniowie wykonali ćwiczenie  ruchowe, sortowanie według wzrostu – tym sprytnym sposobem poznali nowe słowo – algorytm. Tata Zosi przygotował dla uczniów zadanie, które polegało na stworzeniu – uporządkowaniu strony www. Poradzili sobie doskonale z tym ćwiczeniem. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie tak ciekawego pokazu.